Ковачевски изврши увид во работењето на рудниците Суводол и Брод/Гнеотино

6 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски во текот на празничните денови беше во посета на РЕК Битола и на работниците кои за време на празниците Бадник ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчерашниот ден раководството на АД ЕСМ го помина во релаксирана и забавна атмосфера во РЕК Битола, иако состојбата во Комбинатот беше повеќе од аларманта. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Електрани на Македонија денеска соопшти дека обилните врнежи од снег ја отежнале работата во рудниците во РЕК Битола, но оти снабдувањето со струја е стабилно. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ЕСМ соопшти дека обилните врнежи од дожд и снег ја отежнуваат работата во рудниците во РЕК Битола, но, тврдат оттаму снабдувањето со струја е стабилно. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Електроенергетскиот систем во колапс- РЕК Битола пред тотално исклучување, ова денеска преку статус на Фејсбук го истакнуваат од Комисијата за енергетика на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сите предлози на опозицијата се отфрлениПописот не може да биде релевантен без немањето на слух за опозицијатаЗаконот за попис е резултат на претходно ...
сите 481 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 226 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 301 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски изврши увид во работењето на рудниците Суводол и Брод/Гнеотино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: