Во 2020 година исплатени 10,6 милиони евра државна помош за странски инвестиции


Дирекцијата за технолошко развојни зони – ТИРЗ во 2020 година исплати над 10,6 милиони евра на 29 компании за реализација на нивните инвестиции во зоните. Ова ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Како В.Д директор на Фондот за иновации и технолошки развој, ги отфрлам обвинувањата пласирани на прес конференцијата на ВМРО ДПМНЕ како и во некои медиуми, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на Фондот за иновации, Коста Петров ги отфрла како и во некои медиуми, во кои се оспорува исправноста на неговото работење.„Прво, промоцијата на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска обвини дека Коста Петров, потпретседател на СДСМ и директор на Фондот за иновации, склучил рамковен договор со ...
| | веќе видена | слични

Дали преку Коста Петров и Фондот за иновации СДСМ со државни пари си плаќа партиски кампањи? Ваквото прашање се наметна откако беше обелоденето дека директорот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во описот на работа на директорот на ФИТР не се предвидени надлежности кои од него бараат да креира и учествува во медиумска содржини за промотивни цели. ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Дирекцијата за технолошко-развојни зони Јован Деспотовски не е задоволен од висината на платите што им се исплаќаат на вработените во зоните. ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ТИРЗ, Јован Деспотовски вели дека нема да се даваат субвенции за да се поттикнат компаниите во зоните да ги зголемат платите, туку ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тврдењето дека многу граѓани се попишале преку користење на VPN апликација е невозможно, бидејќи тоа се регистрира и тие податоци не одат во базата каде се ...
сите 267 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 418 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 355 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 150 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 238 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 264 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел информацијата ...
сите 192 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во 2020 година исплатени 10,6 милиони евра државна помош за странски инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: