Митрески: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ повторно се обидуваат да ја блокираат работата на Собранието


Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска на прес-конференција обвини дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вчера повторно се обидела ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ниту во Новата година ВМРО-ДПМНЕ не се разбуди како одговорна партија, туку и првиот ден од 2021 го започна со лажни вести. Не е вистина дека директорот на ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на лажни обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ за инцидент во Кисела Вода „Ниту во Новата година ВМРО-ДПМНЕ не се разбуди како одговорна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски, продолжува со деструктивните политики кои се на штета и на граѓаните и на државата, иако шест пати за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Толку може Христијан Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ на чело со него, фокусирани на деструкции, блокади и лаги. Соочени со порази и казни од граѓаните, наместо ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митрески: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ повторно се обидуваат да ја блокираат работата на Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: