Генерали инвестментс: Ако вакцината е ефективна, динамиката во најпогодените сектори ќе се промени од корен


Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Банкарскиот систем ја задржа стабилноста и отпорноста на шокови, во услови на продолжена и сè уште непредвидлива здравствена криза, оцени Советот на Народната ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на стопански комори (ССК) како глас на стопанството, продолжува да го застапува приватниот сектор и со предлози базирани на факти да придонесува да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот на Народната банка на 28 декември одржа редовна седница на која беше усвоен Извештајот за ризиците во банкарскиот систем во третиот квартал од оваа ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата со Ковид-19 ги измени навиките на луѓето и силно удри врз економијата, оставајќи големи последици по многу стопански гранки. За последиците од ...
| | веќе видена | слични

 Таму нема „јас“, туку само „ние“, тие се тим кој веќе 15 години функционира како едно. Се работи посветено и со љубов, а резултатот се највкусните јадења, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во внатрешниот промет карго доставите на нарачки од е-трговија работат без евидентирање и претставуваат најголем извор на затајување на данок на национално ...
| | веќе видена | слични

Креативноста и искуството на менаџерскиот тим и на вработените е клучна бизнисите не само да опстојат, туку и да се развиваат, да напредуваат и да бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 448 | | | веќе видена

Европратеникот и потпретседател на бугарската ВМРО-БНД, Ангел Џамбаски, на социјалните мрежи објави видео со кое го повторува ставот дека Македонија е ...
сите 488 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 84 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 198 | | | веќе видена

Бугарскиот историчар Ангел Димитов вели дека не е исполнето ништо од договорот кој Македонија и Бугарија го потпишаа. Според него, има огромен застој по сите ...
сите 105 | | | веќе видена

Бизнис коморите од Македонија неделава ќе имаат средба со Владата во обид да ја разубедат да им ја наметне еколошката такса, со која ќе се плаќа по 4,13 денари ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали инвестментс: Ако вакцината е ефективна, динамиката во најпогодените сектори ќе се промени од корен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: