Потенцијална вакцина создадена со иновативна растителна технологија


Американската Агенција за лекови, ФДА ја одобри првата фаза од клиничките испитувања за вакцината против COVID-19 на „Бритиш Американ Тобако“ кај возрасни ...
| | веќе видена | слични

Неуромедика е првиот приватен медицински бренд во Македонија кој веќе 29 години работи на полето на современа и напредна здравствена заштита на пациентите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувачите анализирале податоци од повеќе од 70.000 луѓе со ковид 19 во САД за да потврдат кои се најчестите компликации на оваа болест. Од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

„Речиси сите наши соседни земји чекаат да ги добијат првите дози (вакцини-н.з.) некаде во 2021 година преку КОВАКС. Како може Црна Гора сама да бара квоти од ...
| | веќе видена | слични

Една нова канадска студија, презентирана на 12 декември 2020 година на конференцијата на Националното здружение за липиди, откри дека Васецепа дава резултати ...
| | веќе видена | слични

„Катимерини“ настапи со критички осверт кон Европската унија со повик да покаже солидарност кон земјите од Западне Балкан. Додека во земјите-членки започна ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот не ја намали раздвиженоста пред Клиниката радиотерапија и онкологија при Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Секој работен ден околу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потенцијална вакцина создадена со иновативна растителна технологија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: