The Boring Company планира подземен систем на движење во Лас Вегас

Охрид, 23. декември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Намалената цена за паркирање во премиум зоната во централното градско подрачје во Охрид ќе продолжи до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Најавата за воведување зонско паркирање во Велес ја бранува јавноста во градот. Остануваат дилемите и неразјаснети прашања дали така во еден дел на градот ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 390 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 277 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

The Boring Company планира подземен систем на движење во Лас Вегас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: