Во ковид-центрите во Скопје примени 43 нови пациенти, се лекуваат вкупно 497 лица

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 482 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 78.434. Бројката на оздравени пациенти е 55.155, на починати е ...
| | веќе видена | слични

ЗАЕВ МУ ОДГОВОРИ НА КРАСИМИР КАРАКАЧАНОВ На изјавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов дека пред 1944 година македонската ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во изминатото деноноќие се направени 591 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19. Ова пред малку го соопшти Министерството за здравство. Од ...
| | веќе видена | слични

Денеска Министерството за здравство објави дека починати се 22 лица, три пациенти од Скопје (44, 61 и 67г.), еден од Куманово (88г.), еден од Дебар (43г.), од ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа од направени 591 тест, регистрирани се 129 заболени со Ковид 19, а починати се 22 лица од кои двајца од нив имале по 44 и 43 години, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека во изминатото деноноќие регистрирале 22 починати лица од Ковид-19, односно, починати се тројца ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 640 | | | веќе видена

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18.469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
сите 374 | | | веќе видена

Вицепоремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, го објасни доделувањето на бесплатни ПЦР-тестови за странци кои ќе дојдат како турустички посетители на ...
сите 226 | | | веќе видена

Во Македонија, 47 лица починале од вирусот корона а се регистрирани 627 нови случаи на инфекција, соопшти вчера Министерството за здравство. Досега, 4556 лица ...
сите 475 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на ...
сите 132 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 120 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 127 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во ковид-центрите во Скопје примени 43 нови пациенти, се лекуваат вкупно 497 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: