МЗ: На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 821 пациент, слободни кревети има


По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 82 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во ковид-статистиката вчера беше регистриран нов случај на починато младо лице. Се работи за 33-годишен пациент од Скопје. За починатите млади лица, ДСЗИ ...
| | веќе видена | слични

Во вчерашната статистика, најмладиот починат пациент беше на 33 годишна возраст. Како што информира министерството за здравство бил со прекумерна телесна ...
| | веќе видена | слични

Во вчерашниот дневен биланс на состојбата со ковид-19 во Македонија се регистрирани 883 новозаразени, при што починаа 29 лица, а 563 лица беа излекувани. Нови ...
| | веќе видена | слични

Неделните пресеци укажуваат на тоа дека Р0 факторот на трансмисија на вирусот се намалува, но внимателни сме затоа што се можни изненадувања, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 863 | | | веќе видена

Скафандер против глупост сеуште не е измислен, инаку ќе требаше да им го нарачаме и доставиме до дома на половина од пратениците во нашево Собрание. Пишува ...
сите 562 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 273 | | | веќе видена

Ситуацијата со коронакризата на ниво на држава е исклучително лоша, но можам да кажам дека во Прилеп можеби е најлоша, посочи денеска од овој град, ...
сите 154 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 113 | | | веќе видена

Над десет милиони евра во шестиот пакет на економски мерки ќе бидат наменети за помош на туристичко угостителскиот сектор, најави денеска министерот за ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 821 пациент, слободни кревети има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: