Со „Мерцедес“ прегазил пешак во Скопје - со брза помош веднаш бил пренесен во болница

На 08.12.2020 во 19,10 часот во Скопје на ул.„Радишанска“, патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управувано од З.Д.(51) удрило во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка- Отсек за потраги со асистенција на Единицата за специјални задачи за помалку од 24 часа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Приведена жителка на Марена поради насилно одземање на златни обетки од ушите на две деца во Кавадарци. Информацијата за МИА денеска ја потврдија од МВР. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

На 14.12.2020 во 10:30 часот полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка -Отсек за потрага со асистенција на Единицата за специјални ...
| | веќе видена | слични

-Вчера во 15.20 часот во Полициска станица Кавадарци, кавадарчанецот С. С (24) пријавил, дека, додека неговите две деца си играле во дворот од куќата, од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со „Мерцедес“ прегазил пешак во Скопје - со брза помош веднаш бил пренесен во болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: