Во Украина рекорден број на смртни случаи од последици од Ковид-19


Мерките против ковид-19 во Данска кои досега беа на сила во две третини од општините и во големите градови ќе бидат проширени во целата земја, за да се спречи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Собирите ќе бидат ограничени на шест лица на отворено и затворено, а консумирањето алкохол надвор е забрането од 18 декември. Премиерот Андреј Бабиш ја нарече ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 601 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Украина рекорден број на смртни случаи од последици од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: