Еден починат пациент на инфективното одделение во Битола

2 копии

Благо намалување на хоспитализирани пациенти бележи Oпштата болница Куманово, но надлежните оттаму укажуваат дека сè уште не можат да бидат спокојни и денеска ...
| | веќе видена | слични

Во ковид-центрите во Општата болница во Куманово последнава недела се забележува благо намалување на бројот на хоспитализирани болни од коронавирус. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Како што информира новиот портпарол д-р Елеонора Јованова, на Инфективно одделение се хоспитализирани 43 пациенти има слободни кревети на Физикална 14, и исто ...
| | веќе видена | слични

Најтешките пациенти од коронавирусот почнаа да се сместуваат на одделението за анестезиологија во штипската Клиничка болница, информираше за МИА директорот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 719 | | | веќе видена

Некој што е посилен од Зоран Заев и од Сашо Мијалков наредил појавување на поранешниот директор на УБК во Јавното oбвинителство за гонење на организиран ...
сите 334 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 267 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 180 | | | веќе видена

За денеска е најавен протест против пресудата за случајот Монструм во кој беа изречени доживотни затворски казни за обвинетите Халил Демири, Африм Исмаиловиќ и ...
сите 160 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден починат пациент на инфективното одделение во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: