Потрошувачите безбедни при купување од е-трговци, да не се практикува купување преку ФБ


Плаќањето и купувањето на интернет се безбедни, ризикот е при нарачка од небезбедна веб страница. Потрошувачите нема да бидат злоупотребени доколку купуваат од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Да не ги обременуваме компаниите со дополнители, непотребни трошоци. Секое намалување на цените, на увозните и на извозните давачки, е плус за нив и за нивните ...
| | веќе видена | слични

Податокот дека октомвриската инфлација бележи зголемување од 2,1 отсто, а индексот на цените на мало се зголемил за 1 отсто, значи дека се одржува ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Министерството за финансии објави ревидирана фискална стратегија, според која, на среден рок се проектира просечната стапка на економски раст да достигне 5%, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Најлошите економски резултати на земјава досега со оваа Влада со која во овој период пред четири „почна животот“, не само што не однесе повторно во рецесија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 262 | | | веќе видена

Од Владата вчера немаше реакција по прозивките од портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кој бараше одговори д али комбето во кое е фатена дрогата завчера е ...
сите 131 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски на денешната прес-конференција истакна дека аферата „Мафија“ покажува силна вмешаност на највисоките ...
сите 122 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 79 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потрошувачите безбедни при купување од е-трговци, да не се практикува купување преку ФБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: