ИЈЗ: За 10,7 отсто намален бројот на починати од Ковид-19, а за 4,2 отсто на новозаразени

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 30 ноември до 6 декември тестирани се вкупно 17.456 материјали во лабораториите во кои ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 497 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Во последното деноноќие, на интерните клиники имало вкупно 17 приеми и тоа тројца пациенти биле хоспитализирани на Клиниката за нефрологија, тројца во ковид ...
| | веќе видена | слични
26 копии
2 копии

Дваесет и шест лица починаа од ковид-19 во последните 24 часа, од кои двајца вон, а останатите во болница, соопшти Министерството за здравство, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 416 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 302 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 179 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 150 | | | веќе видена

За денеска е најавен протест против пресудата за случајот Монструм во кој беа изречени доживотни затворски казни за обвинетите Халил Демири, Африм Исмаиловиќ и ...
сите 165 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи иницијативата на коалицијата Алијанса на албанците - Алтернатива за интерпелација на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЈЗ: За 10,7 отсто намален бројот на починати од Ковид-19, а за 4,2 отсто на новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: