Смртноста од Ковид-19 падна за 10, 7 отсто за една недела, вели Институтот за јавно здравје

Од 30 ноември до 6 декември пријавени се 184 смртни случаи од 25 градови, што е намалување од 10,7% во однос на претходната недела на известување, стои во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во ковид-центрите во Општата болница во Куманово последнава недела се забележува благо намалување на бројот на хоспитализирани болни од коронавирус. Во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 497 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Јапонија има најголем број на пациенти со Ковид-19 на интензивна нега од почетокот на пандемијата – рекордни 588 пациенти со коронавирус се во критична ...
| | веќе видена | слични

Во последното деноноќие, на интерните клиники имало вкупно 17 приеми и тоа тројца пациенти биле хоспитализирани на Клиниката за нефрологија, тројца во ковид ...
| | веќе видена | слични

Јапонија бележи најголем број на пациенти (588) со ковид-19 на одделите за интензивна нега од почеток на пандемијата, објави тамошното Министерство за здравств ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 864 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 278 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 180 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 244 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 136 | | | веќе видена

За денеска е најавен протест против пресудата за случајот Монструм во кој беа изречени доживотни затворски казни за обвинетите Халил Демири, Африм Исмаиловиќ и ...
сите 162 | | | веќе видена

Во фокусот на јавноста денеска ќе биде првостепената пресуда за предметот „Таргет Тврдина“, особено што неделата што изминува беше турбулентна по бегството на ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Смртноста од Ковид-19 падна за 10, 7 отсто за една недела, вели Институтот за јавно здравје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: