Филипче: Со измена на програмата за имунизација чекор поблиску до ковид вакцината


Министерот за здравство д-р Венко Филипче, денеска на седница на Влада поднесе предлог-програма за изменување и дополнување на Програмата за задолжителна ...
| | веќе видена | слични

Вакцините против Ковид ќе ги набавува државата, а ќе се чуваат во неколку фарамцетски компании. Своите капацитети за чување ги понудиле Алкалоид Конс, Елбиор, ...
| | веќе видена | слични

Врховниот суд на Бразил вчера, недела му даде на министерот за здравство на земјата 48 часа да одреди датум за почеток на вакцинацијата против коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во првите 100 дена од мандатот на новата Влада, целосно сме насочени кон поуспешно справување од здравствената криза предизвикана од ковид-19. Направивме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во првите 100 дена од мандатот на новата Влада, целосно сме насочени кон поуспешно справување од здравствената криза предизвикана од ковид-19, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Направивме реорганизација на здравствениот систем, каква што не се случила во историјата за одговор на пандемијата и успешно го амортизиравме силниот есенски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Врховниот суд на Бразил му даде на министерот за здравство на земјата 48 часа од синоќа, да одреди датум за почеток на националната програма за вакцинација за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Со измена на програмата за имунизација чекор поблиску до ковид вакцината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: