Мерцедес е подготвен да организира приватни тестови за Грожан


Макс Верстапен направи изненадување и успеа да стигне до пол позицијата на последната трка во Формула 1 за оваа сезона, на патеката во Абу Даби. Возачот на Ред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Формула 1 фановите повторно беа „почестени“ со голема огнена топка, откако болидот на Алфа Ромео на Кими Раиконен се запали на вториот тренинг пред Абу Даби ГП ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Финскиот возач Валтери Ботас (Мерцедес) беше најбрз на вториот тренинг во петокот пред ГП Абу Даби, последната трка од оваа сезона во Формула 1. Но, тоа не ...
| | веќе видена | слични

Исто како Грожан, кој претходно едвај се спаси од трагедија во запалениот болид, и Кими беше во автомобилот кога се запали, но брзо скокна од него. Раиконен ...
| | веќе видена | слични

„Ледениот Финец“ како што го нарекуваат Формула 1 пилотот, Кими Раиконен, на денешниот неофицијален тренинг во Абу Даби се најде во непријатна жешка ситуација, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 457 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 251 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мерцедес е подготвен да организира приватни тестови за Грожан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: