Време: Променливо со засилен ветер и дожд попладне


3 копии

Почнувајќи од утре попладне и во вечерните часови првин долж Повардарието, а во текот на ноќта кон понеделник, како и во понеделник на повеќе места ќе дува ...
| | веќе видена | слични
19 копии

За време на овој викенд во нашата држава ќе продолжи променливото време со услови за повремен локален дожд и снег на планините и тоа денес кон крајот на денот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 12. декември 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Времето денес во Македонија ќе биде претежно облачно, од попладневните часови со повремени локални врнежи од дожд а на планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 302 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Променливо со засилен ветер и дожд попладне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: