Во Грција регистрирани 98 починати и 1.383 заразени од корона за 24 часа

5 копии
7 копии
5 копии
5 копии

Преку амандман доставен од Министерството за здравство на Грција и изгласан од пратениците, се одредува рамката за информативната кампања за вакцинација за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сега е моментот да покажеме дали ние, како Европа, навистина сме кредибилни за она што ние самите сме се договориле, рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со широка поддршка од сите опозициските партии, со исклучок на Грчко решение, Парламентот во Грција ја укина одредбата од пред 21 година за задржување во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за надворешни работи на Грција и владиниот портпарол Стелиос Пецас ја демантираат информацијата објавена во грчкиот весник „Димократиа“ дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за здравство на Грција Василис Кикиљас на денешната редовна прес конференција за состојбата со пандемијата во земјата рече дека и по пет седмици ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 461 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Меѓу 100 и 200 припадници на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурација на американскиот претседател Џозеф Бајден се позитивни на коронавирусот, ...
сите 275 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Грција регистрирани 98 починати и 1.383 заразени од корона за 24 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: