Заев: ЖАЛАМ ШТО ИСТОРИЧАРИТЕ НЕМААТ ХРАБРОСТ


1 Бугарското ВМРО, она на Каракачанов, најавува дека ќе прави ревизија на издавањето бугарски пасоши за граѓаните на Македонија. Ќе им ги одземаат пасошите на ...
| | веќе видена | слични

Навистина е чудно што целиот Бугарски врв го повика специјалниот македонски пратеник Владо Бучковски во посетата на Софија? И тоа баш на денот кога истите тие ...
| | веќе видена | слични

Дури ни добрите познавачи на односите помеѓу Македонија и Бугарија не очекуваа дека на прагот од почнувањето на пристапните преговори со Европската Унија ...
| | веќе видена | слични

Еврејска заедница и Фондот на холокаустот на Евреите од Македонија денеска јавно ја повикаа владата на Бугарија или државните официјални избрани политички ...
| | веќе видена | слични

Македонските Евреи сметаат дека Бугарија има морална обврска да ја признае вината, да се извини и да ја преземе одговорноста за злосторствата направени од ...
| | веќе видена | слични

Еврејската заедница во РСМ и Фондот на холокаустот на Евреите од Македонија потсетуваат на историските факти кои се секаде прифатени, а се однесуваат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пописот е важен во секое општество и е алатка, инструмент за да обезбеди огромен сет на податоци кои се потребни за креирање на развојни политики од централно, ...
сите 534 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 183 | | | веќе видена

8.000 дози вакцини од производителот Фајзер, што Македонија ќе ги добие од соседна Србија се наменети за сите здравствени и медицински работници, а во од ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: ЖАЛАМ ШТО ИСТОРИЧАРИТЕ НЕМААТ ХРАБРОСТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: