Корона-криза: Најбогатите Американци за 9 месеци побогати за 1.000 милијарди

Од март годинава американските милијардери го зголемиле своето богатство за 34 проценти - или за 1.000 милијарди долари, покажува анализата на американскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Додека некои од луѓето во светот крпат крај со крај, други стануваат сè побогати. Додека некоја бранша е во голема криза, други оддеднаш стануваат многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 542 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 117 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корона-криза: Најбогатите Американци за 9 месеци побогати за 1.000 милијарди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: