Вакцина за коронавирус– одговори на најважните прашања


Eден од водечките современи српски економисти, Бранко Милановиќ на Твитер споделил мапа која покажува начин на кој ќе се дистрибуираат вакцини против ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп ѝ се обрати на нацијата откако вакцината на „Фајзер“ доби одобрение за итна употреба од Агенцијата за храна и лекови. ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарите од Волстрит проценуваат дека фармацевтските компании „Фајзер“ и „Модерна“ само следната година ќе остварат приход од 32 милијарди долари од ...
| | веќе видена | слични

Како што објави Си-Ен-Ен, ова не ја вклучува вредноста на нематеријалните средства на овие две компании, односно угледот, кој ќе расте, бидејќи овие компании ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти на САД, компаниите за транспорт и болниците се подготвени итно да започнат кампања за масовна вакцинација без преседан откако федералните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако ЦУК утврди серија пропусти и кршење на процедурите во случајот со спасувањето на премрзнатиот овчар во кратовското село Емирица кој потоа почина, ќе ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека притисокот врз болниците попушта, што му влева надеж дека „пикот“ на заразата можеби поминал. С. Македонија ...
сите 604 | | | веќе видена

СВР Струмица поднела кривична пријава против три лица од струмичкото село Банско за организирање на свадбена веселба во време на пандемија, соопшти денеска ...
сите 112 | | | веќе видена

Главниот соработник на италијанската мафија добил македонски пасоши, обвини денеска на прес конференција Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ. Тој покажа копија од ...
сите 337 | | | веќе видена

Откако премиерот Зоран Заев вечерва во интервју на Канал 5 изјави дека и екс премиерот Никола Груевски со хеликоптер одел во Грција приватно, но сите молчеле, ...
сите 47 | | | веќе видена

Министрите за здравство на членките на ЕУ вчера не успеаја да се договорат за заедничките упатства за употреба на вакцината Астра Зенека против Ковид-19, и ...
сите 356 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцина за коронавирус– одговори на најважните прашања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: