И мажите и жените во пензија со 64 години возраст и 15 години стажни стаж

Законот за откуп на стаж и предвремено пензионирање не е отворен, во моментов се вршат измени на Законот за работни односи со кој е предвидено да завршат ...
| | веќе видена | слични

Државните институции, агенции, фондови, јавни установи и јавни претпријатија, општините и акционерски друштва во државна сопственост ќе треба да ја усогласат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Aко навистина се сакаше решавање на проблемот со раковно вработените, овие луѓе требаше да бидат ставени на траnсфер листа водејќи сметка за балансерот каде ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

ВД Директорката на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување, Билјана Јовановска е оптимист во однос на кондицијата на Фондот за ПИОСМ. Во нејзиното прво ...
| | веќе видена | слични

Доколку некој од вработените според Рамковниот договор, кои сега седат дома и примаат плата, двапати одбие опција за ангжаман што ќе му биде понуден за работа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 1300 вработените по рамковен кои повеќе од 10 години седат дома и земаат плата од државната каса, ќе им бидат понудени работни места,доколку ја одбијат ...
| | веќе видена | слични

Владата вчера обелоден дека скроила закон за „рамковно“ вработените административци, нагласувајќи дека со него ќе им понуди две шанси за да почнат со работа, а ...
| | веќе видена | слични

За 20 милиони евра, односно за 4,4 проценти е поголем износот за плати и надоместоци во 2021 година во однос на оваа година за сите оние што своите примања ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 538 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата со донесената прва мерка од петтиот антикризен пакет им подари на „локомотивите“ – членки на Стопанската комора на Македонија 162,4 милиони евра, а на ...
сите 147 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 343 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев очигледно дека ниту сопствената влада не ја известува за одлуките кои ги носи во проблемот со Бугарија. Контрадикторни и неусогласени се ...
сите 114 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 385 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И мажите и жените во пензија со 64 години возраст и 15 години стажни стаж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: