Бугарски „24 часа“: Софија може да го тргне ветото за С. Македонија


Главното барање на Бугарија до Скопје е изработка на патоказ за Договорот за добрососедство. Поради обвинувањата на нашите соседи дека го негираме македонскиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Како неодговорна грешка го окарактеризира премиерот Зоран Заев, ветото на Бугарија за отворање на пристапните преговори на Северна Македонија со ЕУ, ...
| | веќе видена | слични

Kако неодговорна грешка го окарактеризира македонскиот премиер Зоран Заев ветото на Бугарија за отворање на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
| | веќе видена | слични

Ден по бугарското вето за преговарачката рамка за членство на Македонија во ЕУ, Бугарија осамна осамена во Европа, а нашата земја охрабрена дека рамката секако ...
| | веќе видена | слични

Бугарија испорача гест кој не покажува ниту пријателство ниту братство, кажа премиерот Зоран Заев во видеообраќање по ветото за почеток на пристапните ...
| | веќе видена | слични

Бугарија стави вето, го прекрши Договорот за добрососедство и пријателство и со тоа застана на патот на нашата европска интеграција. Софија не собра сила да се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на владата, Зоран Заев се обрати на јавноста по повод бугарското вето на патот на Македонија кон ЕУ. „На сите ни е јасно, дека до овој момент ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
сите 222 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во ОВР Прилеп, Б.А.(46) од с.Ропотово, општина Долнени, пријавил дека пред болницата „Борка Талески“-Прилеп бил физички нападнат од П.С., С.С., ...
сите 242 | | | веќе видена

Ракометарките од Автокоманда со својата игра, залагање, упорност, но и верба во своите квалитети, уште еднаш ги израдуваа своите навивачи, а отсјајот од ...
сите 125 | | | веќе видена

„Се надеваме дека ќе успееме да ги спасиме животите на нашите момци. Меѓу нив има и оние кои се сериозно повредени и им е потребна медицинска помош. Работата ...
сите 197 | | | веќе видена

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
сите 127 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарски „24 часа“: Софија може да го тргне ветото за С. Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: