„DoorDash“ сака да собере 3,14 милијарди долари од IPO-то

Бројот на неделни апликации на невработени Американци кои аплицираа за државни бенефиции за прв пат нагло скокна минатата недела на вкупно 853.000, што е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на неделни апликации од невработени Американци кои првпат аплицираат за државни бенефиции нагло скокна минатата недела на вкупно 853.000, што е далеку ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка ја зголеми програмата за откуп на обврзници со нова „доза” поттик од 500 милијарди евра (600 милијарди долари), бидејќи зимскиот ...
| | веќе видена | слични

Бројот на вработени кои работат според краткорочна шема во Германија се зголеми во ноември, соопшти Институтот за економија „Ifo“, сугерирајќи дека делумната ...
| | веќе видена | слични

Новиот стимулативен пакет, кој би требало да ја поддржува јапонската економија на патот за санирање од штетата предизвикана од пандемијата на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 223 | | | веќе видена

Додека Џо Бајден вчера ја положуваше заклетвата за претседател на Соединетите Американски Држави во Вашингтон, сеќавањето на неговиот покоен син Бо Бајден ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Европската унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 233 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 41 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„DoorDash“ сака да собере 3,14 милијарди долари од IPO-то

Од:
До кого (е-маил):
Порака: