Пандемијата ги забрза и позитивните процеси во економијата

Технолошките процеси, особено дигитализацијата, значително се забрзани поради што се очекува сѐ повеќе да се применуваат нови технологии и нови начини на ...
| | веќе видена | слични

Дали Амазон ќе го „купи“ Кипар следната година, а Германија ќе ја спаси презадолжената Франција? За “Саксо банка” ништо не изгледа невозможно. Имено, според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи смета дека во време на пандемија кога се соочуваме со човечки жртви се непотребни обвинувања. – Економската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во емисијата Топ тема на Телма истакна дека во време на пандемија кога се соочуваме со човечки жртви се ...
| | веќе видена | слични

Во вакво време се непотребни обвинувања. Но, и покрај тоа што вршиме јавни функции, ние сме луѓе и треба да се сплотиме во решвањето на проблемите, поточно во ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професор, Силвана Мојсовска во рамки на своето гостување на Топ тема, изрази надеж за брзо враќање во предкризна состојба на економијата. „Пад ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во Топ тема, вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, беше запрашан за рецесијата во која се наоѓа С.Македонија и што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

И покрај негативниот економски резултат во третото тримесечје, се гледа тенденција на подобрување. Бруто-инвестициите и јавната потрошувачка, по остриот пад во ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот, Стево Пендаровски ги потпиша Указите за прогласување на законите со кои ќе им се овозможи на илјадници наши граѓани да земат плата за февруари и ...
сите 660 | | | веќе видена

Ексгенералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, доби домашен притвор, кој му е изречен од Кривичниот суд, дознава „А1он“. Судијата кој одлучуваше, го одби ...
сите 168 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 667 | | | веќе видена

Хуманоста на семејството на трагично загинатата Верица да биде институционално наградена. Ова е пораката на жителите на село Русиново кои денеска низ солзи во ...
сите 176 | | | веќе видена

Фирмата МГ ФЕШН во процесот на дооформување на земјиштето, каде сега треба да ги гради трите кули, се здобил со земјиште кое БИЛО во постапка за ...
сите 242 | | | веќе видена

Политичари кои имале проблем со законите, биле аболирани, не можат да гарантираат реформи во правосудството, независно судство и обвинителство, напиша на ...
сите 175 | | | веќе видена

Пари во буџетот има за реализација на петтиот пакет антикризни мерки. Буџетот е стабилен и има добра наплата и во Управата за јавни приходи и во Царината, ...
сите 634 | | | веќе видена

Принцот Вилијам и неговиот помлад брат Хари повторно се сретнаа на погребот на нивниот дедо, принцот Филип, откако се разделија минатата година. Хари со ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандемијата ги забрза и позитивните процеси во економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: