Стружанецот Игор Шајноски е првиот вработен уличен продавач во земјава

2 копии

33 годишниот Игор Шајноски од Струга е првиот вработен продавач на списанието „Лице в лице“. Момчето со Даунов синдорм изминативе години важи за најдобар ...
| | веќе видена | слични

Ако низ струшките улици, чаршијата во Охрид или на плажите, сретнете насмеано лице, со ведар дух и црвена кецеља, тоа е продавачот на уличното списание „Лице в ...
| | веќе видена | слични

Професорката во пензија Сервете Фида е добитничка на годинешната награда „13 ноември“ за долгогодишна успешна работа во воспитно-образовната дејност. Вели дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако власта не го повлече Законот за попис од собраниска процедура, ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе започне постапка за собирање потписи со кои ќе се опозициската ...
сите 444 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 384 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Полицијата откри 18 гости и 11 странски државјанки од Русија и Украина во угостителски објект во Охрид, кој работел и покрај претходно изречена забрана и ...
сите 377 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 182 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стружанецот Игор Шајноски е првиот вработен уличен продавач во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: