Сепак ќе има можност за докуп на стаж и предвремено пензионирање


9 копии
2 копии

ВД Директорката на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување, Билјана Јовановска е оптимист во однос на кондицијата на Фондот за ПИОСМ. Во нејзиното прво ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска имаше средба со в.д. директорката на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на Република ...
| | веќе видена | слични

Иако навидум изгледаше дека ќе оди мазно, прогласувањето на неделата за неработен ден и преточувањето на оваа идеја во законско решение, засега по се изгледа ...
| | веќе видена | слични

Од Стопанската комора на северозападна Македонија, сметаат дека работникот треба да има право на избор дали недела за него ќе биде неработен ден. Од оваа ...
| | веќе видена | слични

Вработените во градинките излегоа на протест пред министерството за труд. Велат дека во време на пандемија инспектори од министерството издале решенија до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура денеска побара од министерството за труд и социјална политика веднаш да реагира и да се реши проблемот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека Законот за попис чека на гласање односно погоден момент ога власта ќе може да собере 61 пратеник присутни во алата при гласањето, од опозициската ...
сите 445 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 401 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги како ...
сите 439 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сепак ќе има можност за докуп на стаж и предвремено пензионирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: