Зарем сѐ е однапред диво решено?


1 Бугарското ВМРО, она на Каракачанов, најавува дека ќе прави ревизија на издавањето бугарски пасоши за граѓаните на Македонија. Ќе им ги одземаат пасошите на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Се чини дека преговорите меѓу Бугарија и Република Македонија повторно влегоа во фаза на стагнација, откако двете страни изградија цврсти и дефинитивни позиции ...
| | веќе видена | слични

Големиот удар што ВМРО му го нанесе на нашиот национален интерес беше ветото врз Северна Македонија (но тоа не било вето, туку пружање рака или што и да ...
| | веќе видена | слични

Додека власта и опозицијата во Македонија водат „војна“ меѓу себе за македонско – бугарските односи, во Бугарија мазно тече „единството“ меѓу бугарските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 470 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 466 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зарем сѐ е однапред диво решено?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: