Во вителот на хипокризијата

Вмровските првенци го величаа Вархеи како голем пријател на Македонија, а тој непримерно за еден еврокомесар побара Скопје да се прилагоди на интересите на ...
| | веќе видена | слични

1 Бугарското ВМРО, она на Каракачанов, најавува дека ќе прави ревизија на издавањето бугарски пасоши за граѓаните на Македонија. Ќе им ги одземаат пасошите на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Се чини дека преговорите меѓу Бугарија и Република Македонија повторно влегоа во фаза на стагнација, откако двете страни изградија цврсти и дефинитивни позиции ...
| | веќе видена | слични

Големиот удар што ВМРО му го нанесе на нашиот национален интерес беше ветото врз Северна Македонија (но тоа не било вето, туку пружање рака или што и да ...
| | веќе видена | слични

Додека власта и опозицијата во Македонија водат „војна“ меѓу себе за македонско – бугарските односи, во Бугарија мазно тече „единството“ меѓу бугарските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Снежана Калевска Ванчева од СДСМ во емисијата 24 анализа во врска со пописот вели дека ќе добијат издржаа статистичка операција која ќе ги постигне целите. ...
сите 593 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ и потпретседател на ЕК, Жосеп Борел денеска се состана со вицепремиерот Никола Димитров и министерот за ...
сите 306 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во вителот на хипокризијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: