Бучковски: Можеме да најдеме решение за нашата иднина


1 Бугарското ВМРО, она на Каракачанов, најавува дека ќе прави ревизија на издавањето бугарски пасоши за граѓаните на Македонија. Ќе им ги одземаат пасошите на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Се чини дека преговорите меѓу Бугарија и Република Македонија повторно влегоа во фаза на стагнација, откако двете страни изградија цврсти и дефинитивни позиции ...
| | веќе видена | слични

Големиот удар што ВМРО му го нанесе на нашиот национален интерес беше ветото врз Северна Македонија (но тоа не било вето, туку пружање рака или што и да ...
| | веќе видена | слични

Додека власта и опозицијата во Македонија водат „војна“ меѓу себе за македонско – бугарските односи, во Бугарија мазно тече „единството“ меѓу бугарските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот и министер за политички систем Артан Груби во вчерашното гостување на ТВ21 рече функционерите на ДУИ заслужиле да бидат казнети за неносење маски ...
сите 234 | | | веќе видена

Работната група на владата ќе ги разгледа коментарите кои пристигнаа од Бугарија на македонскиот акциски план, по што ќе биде изградена јасна позиција, вели за ...
сите 425 | | | веќе видена

Oние слики што ги видовме некако ми се вратија сликите од Собранието кај нас, изјави денеска обвинителката Вилма Русковска по судењето за настаните на „27. ...
сите 269 | | | веќе видена

Пронајдена е една од двете црни кутии на патничкиот авион што се урна во морето по полетувањето од Џакарта. – Пронајден е ФДР (снимач на податоци за летот) – ...
сите 133 | | | веќе видена

Пролетните температури во јануари забрзано го стопија снегот на Баба Планина над Битола, а обилните врнежи дожд дополнително придонесоа да надојдат планинските ...
сите 193 | | | веќе видена

Групата за теорија на заговор позната како QAnon ја зголеми популарноста во последните месеци. Таа се прошири од таблите за пораки до мејнстрим платформите и ...
сите 97 | | | веќе видена

Српскиот вирусолог Ана Глигиќ, истакнува дека луѓето коишто примиле вакцина против корона вирусот не можат да бидат асимптоматски носители, ниту можат да го ...
сите 376 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бучковски: Можеме да најдеме решение за нашата иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: