Стопанска комора: Целосно да се напушти популизмот во водењето на економските политики


5 копии

Веднаш да се почне со конципирање стратегија за долгорочен економски, одржлив развој на државата, да се рационализираат робусните буџетски расходи и да се ...
| | веќе видена | слични

Брзината на економското заздравување ќе зависи од брзината на запирање на пандемијата. Во тој контекст, очекувам постепено нормализирање на здравствената ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Корона кризата изминатите 10 месеци предизвика сериозни последици врз македонското стопанство, но ги извади на површина и долгогодишните структурни слабости на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стопанската комора на Македонија, со прес-конференција која се одржа во просториите на компанијата „Брако“ во Велес, ги започна активностите кои во текот на ...
| | веќе видена | слични

Македонското стопанство мора да се идустријализира, ако сака да биде конкурентно на пазарите. Затоа, во постковид периодот се потребни инвестиции, кои ќе го ...
| | веќе видена | слични

Неспорно е дека изминатите 10 месеци поставија сериозни предизвици пред македонските компании, а истовремено неспорно е и дека состојбата во која во моментов ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кога лекарот не може да постави дијагноза констатира дека проблемот е од стрес. А има ли таков денес, што не живее под стрес. Истото се случува, кога не можеме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со прес-конференцијата „Македонската економија во тековниот период и во постоковид 19 периодот“ што ќе се одржи денеска во Велес, Стопанската комора на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 377 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 703 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 459 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанска комора: Целосно да се напушти популизмот во водењето на економските политики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: