ЦЈЗ Охрид: Од 28. ноември до 4. декември во Охрид COVID-19 e дијагностициран кај 206 лица, активни се 576 случаи, починаа 6 и оздравеа 229 лица


Охрид, 5. декември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
| | веќе видена | слични
16 копии
2 копии
4 копии

Во последните 24 часа се направени 3114 тестирања, а регистрирани се 1161 нови случаи на Ковид-19, починале 26 лица, а оздравеле 806 пациенти, соопшти вечерва ...
| | веќе видена | слични

26 пациенти ја загубија битката со коронавирусот во изминатото деноноќие. Како што соопшти Министерството за здравство, станува збор за седум пациенти од ...
| | веќе видена | слични

Сите ученици на возраст од 14 до 16 години кои посетуваат училишта во Стокхолм од понеделник ќе се префрлат на онлајн настава до крајот на годината, што е ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се регистрирани 1.161 нов случај на позитивни од ковид-19, од 3.314 тестирања, а починаа 26 лица. Министерството за здравство соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 419 | | | веќе видена

Македонија вчера го одигра првиот натпревар на Светското првенство во Египет и во него бевме поразени од Шведска со 32:20. И покрај нашиот пораз македонската ...
сите 340 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 135 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 176 | | | веќе видена

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Капитол. Сега интензивно се испитуваат поединците кои би ...
сите 250 | | | веќе видена

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, во координација со Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, денеска ги уапсиле А.В.(74) и ...
сите 420 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЈЗ Охрид: Од 28. ноември до 4. декември во Охрид COVID-19 e дијагностициран кај 206 лица, активни се 576 случаи, починаа 6 и оздравеа 229 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: