Подготовки за вакцинација за Ковид-19, и натаму дневно над 1000 новозаразени


Вакцината за Ковид-19 во државава се очекува да пристигне на почетокот на следната година, нема да биде задолжителна, а ќе биде бесплатна за сите граѓани. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Владата вчера го платила авансот за вакцината за земјава против ковид, а ја утврдила и банкарската гаранција што ќе биде дадена за да се обезбеди вакцината. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Ќе има доволно дози на вакцини за населението. Државата нема да штеди пари за набавка на вакцини, порача вечерва премиерот Зоран Заев . На гостувањето во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 215 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има законска обврска да им обезбеди право на полагање државна матура на учениците, посебно на оние кои сакаат да ...
сите 248 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 90 | | | веќе видена

Зошто наместо Владата, викендов членовите на македонскиот дел од заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата и за учебниците беа ...
сите 167 | | | веќе видена

Организацијата за човекови права „Хјуман Рајтс Воч“ денеска излезе со критика за насилството што безбедносните сили „одново и одново“ го покажаа против мирните ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подготовки за вакцинација за Ковид-19, и натаму дневно над 1000 новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: