Бахреин втор во светот издаде дозвола за вакцината на Фајзер


3 копии
4 копии

СAД може да започнат да ги имунизираат првите Американци против коронавирус со вакцината на Фајзер/БиоНТек од понеделник, соопшти министерот за здравство Алекс ...
| | веќе видена | слични

Британската компанија „Астра зенека“ објави дека ќе почне соработка со рускиот Институт „Гамалеја“ со цел да се утврди дали нивните вакцини против Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични

Експерти консултирани од „Њујорк тајмс“ даваат индикации за можноста луѓето кои примаат вакцини да имаат коронавирус, без да развиваат симптоми, пренесувајќи ...
| | веќе видена | слични

"Сè зависи од тоа колку брзо ќе се одвива вакцинацијата и колку луѓе ќе сакаат да се вакцинираат. Ако сè оди во најдобар ред, би можеле да се вратиме во некоја ...
| | веќе видена | слични

Докторот и научник Патрик Воленс, кој е главен научен советник на владата на Велика Британија, ја предупреди јавноста во земјата дека ќе треба да се носат ...
| | веќе видена | слични

Дел од советниците кои учествуваа во одобрувањето на вакцината за CNN велат дека дале зелено светло бидејќи според досегашните податоци таа еефективна и ...
| | веќе видена | слични

Британско-шведската фармацевтска компанија АстраЗенека ја прифатила понудата од рускиот Институт Галамалеја за соработка со цел да се утврди дали нивните две ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бахреин втор во светот издаде дозвола за вакцината на Фајзер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: