Опозициски протест во Скопје и 20 градови


7 копии

Вчера беше соопштено дека Бучковски му предал нон пејпер на бугарскиот премиер Бојко Борисов. Прашањето кое ја засега јавноста е што содржи нон пејперот и низ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Oд ВМРО-ДПМНЕ јавно прашуваат што содржи нон-пејперот кој преговарачот Бучковски вчера му го предал на бугарскиот премиер Бојко Борисов и од која институција ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Откога Зоран Заев понуди и беше подготвен да разнебити се што е македонско со цел да остане на власт и повторно не доби датум за преговори за членство во ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според пораките и ликовите на учесниците на средбата меѓу ЕУ амбасадорот во Скопје и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ разговорот не минал во многу пријатна атмосфера. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски остварил средба со претставникот на ЕУ во Македонија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со претставникот на ЕУ во Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Не е европски Македонија да се условува за нејзиниот јазик, идентитет и историја, кои се дел од личната карта на еден народ. Македонија има право на своите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 542 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 117 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозициски протест во Скопје и 20 градови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: