Реакција на СДСМ за протестот на ВМРО ДПМНЕ


Соопштение за јавност – реакција на прес-конференција на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ Бадијала ВМРО-ДПМНЕ клевети и конструира непостоечки случаи, фабрикува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе станеме членка и на ЕУ како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача премиерот Зоран Заев. -Македонскиот народ е далеку повисоко од хистеријата и од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Македонскиот народ, јавноста заслужува извинување од Христијан Мицкоски за сите негови лаги и хистерии што ги ширеше на сметка на македонскиот јазик и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Христијан Мицкоски денеска треба да излезе пред јавноста и јавно да се извини на македонскиот народ за сите лаги и хистерии што ги ширеше овој период во однос ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

„Како што реков и во прес-конференцијата очекувам дека Христијан Мицкоски треба да излезе пред јавноста и јасно и гласно да им се извини пред се на Македонците ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов од СДСМ порача дека се урнати сите клевети на ВМРО-ДПМНЕ дека се распродава македонскиот идентитет и дека се распрачува Македонија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакција на СДСМ за протестот на ВМРО ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: