Бајден оди на интервју со ЧЕВЕЛ НА ЕДНАТА НОГА, А НА ДРУГАТА ПАТИКА


Во Белград во понеделникот навечер почина актерот Боривоје Бора Кандиќ. Беше надежен актер, но животните околности го натерале последните години да живее ...
| | веќе видена | слични

За време на војната во Нагорно Карабах, Ромик спасил куче од рушевиние на една зградата откако тоа со денови било заглавено под неа. Кучето кои било оковано и ...
| | веќе видена | слични

Верното куче 20 дена го чека својот газда пред вратите на една болница во главниот град на Ерменија. Ерменски доброволец повреден во борбите во Нагорно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Верното куче 20 дена го чека доброволецот повреден во Карабах на вратите на една ереванска болница. Волонтерот Ромик Ахекјан го спасил своето куче кога шетајќи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 577 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 122 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена

Официјален Лисабон ги крева македонските надежи за преговори со ЕУ во следните 6 месеци. Додека Бугарија се спрема за политичка кампања, предизборни ветувања и ...
сите 139 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден оди на интервју со ЧЕВЕЛ НА ЕДНАТА НОГА, А НА ДРУГАТА ПАТИКА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: