1.100 нови случаи со Ковид-19, 30 починати, оздравени 585 пациенти

5 копии
14 копии

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 830 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии

Во ковид центрите во болниците надвор од Скопје се лекуваат 830 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. Министерството за здравство, врз основа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство денеска информираше дека починаа 28 лица од коронавирусот. Денеска Министерството за здравство информираше дека починати се 28 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Целиот наш народ виде, се потврди, зад блокадите, бојкотот и саботажите на пописот како статистичка операција стои побегнатиот криминалец во Будимпешта, Никола ...
сите 712 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Професори и директори на училишта вршат притисоци врз матурантите кои ја бојкотираат наставата, се жалат средношколците. До редакцијата на Прес24 пристигнаа ...
сите 19 | | | веќе видена

Додека во светот на фудбалот, и очигледно оној на социјалните медиуми, се води дебата за тоа кој направил грешка, кој започнал, кој провоцирал, кој претерал, ...
сите 96 | | | веќе видена

Политичките тензии во руско-американските односи во догледно време веројатно ќе се влошат и покрај неодамнешните билатерални договори, изјави американскиот ...
сите 256 | | | веќе видена

Лино Червар останува на ставот дека си заминува од клупата на хрватската репрезентација, но искусниот стратег на заминување се осврна на причините за слабиот ...
сите 71 | | | веќе видена

Вакцина против корона ќе има на време. Со донација на вакцини од соседните пријателски држави, за кратко ќе почне процесот на вакцинација. Ова Филипче го кажа ...
сите 483 | | | веќе видена

Португалското претседателство со Европската Унија го смета процесот на проширување како важно прашање и ќе направи сѐ што е во негова моќ, да се динамизира ...
сите 181 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

1.100 нови случаи со Ковид-19, 30 починати, оздравени 585 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: