Ковид-19: Во болниците низ земјава се лекуваат 1.286 пациенти, слободни кревети има

15 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 843 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии

Во ковид центрите во болниците надвор од Скопје се лекуваат 830 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. Министерството за здравство, врз основа на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Министерството за здравство денеска информираше дека починаа 28 лица од коронавирусот. Денеска Министерството за здравство информираше дека починати се 28 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски е во консултации со правни експерти па потоа ќе го потпише законот за попис, изјавија за МИА од кабинетот на претседателот и ...
сите 522 | | | веќе видена

Помеѓу 100 и 200 членови на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурацијата на претседателот на САД, Џо Бајден, се позитивни на коронавирус, изјави ...
сите 120 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 26 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 289 лица сомнителни и ...
сите 525 | | | веќе видена

Откако Министерството за здравство најостро ги демантираше наводите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека во Македонија се врши илегална вакцинација , оттаму порачаа ...
сите 422 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19: Во болниците низ земјава се лекуваат 1.286 пациенти, слободни кревети има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: