Еден поинаков поглед нна Македонија – Арбитража во корист на бизнис-заедницата (IV)

2 копии

Проблемот со долгите судски постапки и со наплатата на побарувањата поттикнува незадоволство кај бизнис-заедницата, што резултира со недоверба во судскиот ...
| | веќе видена | слични

Јавноста нема да ги види снимките од надзорните камери на раскрсниците кај Бит-Пазар, на кои е регистриран инцидентот со полицајката Јасмина Ангелеска, која ...
| | веќе видена | слични

Во текст посветен на Стабилноста на ИВЗ и на муслиманите во земјата која зависи од враќањето на Уставоста на Институцијата членови на Советот за Заштита на ...
| | веќе видена | слични

 Неколкумина во свое јавување во Здраво Македонијо на Канал 5 низ плачење раскажуваа за проблемите низ кои минуваат.  Го споменаа името на скопскиот извршител ...
| | веќе видена | слични

Синдикат за угостителство и туризам (СУТ) при КСС реагира на решението на Трудовиот инспекторат како крајно тенденциозно, политичко мотивирано и со ...
| | веќе видена | слични

Зошто сметаме дека тоа е така? Имено при претставка од синдикатот за незаконско отказно решение на Претседателот на СУТ кој што е заштитен согласно ЗРО, член ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Остануваме целосно посветени на успешното спроведување на пописот, на неговата афирмација во делот на спроведување и поддршка на самиот попис. Оваа поддршка ...
сите 459 | | | веќе видена

Норвешка ги задржа шансите за пласман во нокаут фазата на Светското првенство во Египет, откако стигна до триумф во трилер мечот против Португалија со 29-28. ...
сите 233 | | | веќе видена

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 97 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден поинаков поглед нна Македонија – Арбитража во корист на бизнис-заедницата (IV)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: