ИЛИЈА ВО 12 ТОЧКИ ОБЈАСНУВА ШТО МОРА ВЕДНАШ ДА СЕ СТОРИ: “Имаме прво признание дека ПРЕСПАНСКИОТ има улога во развојот на спорот со Бугарија“

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ кој неколкупати тврдеше дека врз основа на точка 7 од Преспанскиот договор со Грција, Бугарија ќе бара откажување од македонскиот ...
| | веќе видена | слични

„Познато е кој ја создал денешна Македонија и кои се нејзините родители: нејзините татковци се тито-комунисти, а нејзината мајка е федеративна Југославија“, ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Алберт Муслиу во 24 анализа изјави дека треба историските работи треба да се следат, особено Балканските војни на територијата на ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот Петар Арсовски во 24 анализа појасни дека разговорот за историја не е целосен ако не вклучиме денешни политички моменти. Ние треба да прифатиме ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Ким Мехмети во 24 анализа истакна дека Белград ги напиша сите наши истории, дури и за кодифицирањето на македонскиот јазик. „Историјата ...
| | веќе видена | слични

Ова е веќе избришано:"Македонска" опера и балет"Македонска" радиотелевизија"Македонски" шуми"Македонска" филхармонија"Македонски" народен театар"Македонска" ...
| | веќе видена | слични

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил објави слисок на институции каде е избришано „Македонска“, „Македонско“ или „Македонски“. Ова е веќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЛИЈА ВО 12 ТОЧКИ ОБЈАСНУВА ШТО МОРА ВЕДНАШ ДА СЕ СТОРИ: “Имаме прво признание дека ПРЕСПАНСКИОТ има улога во развојот на спорот со Бугарија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: