Кафе и чоколадо: Новото „црно злато“ за големите нафтени компании

Нафтените компании во Европа беа под притисок на владите и инвеститорите да ги намалат емисиите, а многумина почнаа да го свртуваат вниманието кон обновливите ...
| | веќе видена | слични

Речиси 100 милиони нови автомобили се произведуваат годишно во светот. Индивидуално, Кина е убедливо најголемиот производител на автомобили на планетата, со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вицепремиерот и министер за политички систем Артан Груби во вчерашното гостување на ТВ21 рече функционерите на ДУИ заслужиле да бидат казнети за неносење маски ...
сите 234 | | | веќе видена

Првпат по минатонеделните немири во Конгресот на САД, претседателот Доналд Трамп денеска треба да се појави во јавноста, и тоа во Тексас, во посета на ...
сите 480 | | | веќе видена

Мојата улога како специјален претставник на Северна Македонија произлегува од напорите на македонската Влада да постигне решение во билатералниот спор со ...
сите 439 | | | веќе видена

Групата за теорија на заговор позната како QAnon ја зголеми популарноста во последните месеци. Таа се прошири од таблите за пораки до мејнстрим платформите и ...
сите 159 | | | веќе видена

Пролетните температури во јануари забрзано го стопија снегот на Баба Планина над Битола, а обилните врнежи дожд дополнително придонесоа да надојдат планинските ...
сите 190 | | | веќе видена

Колективен имунитет на коронавирусот нема да се постигне оваа година, иако вакцините почнаа да се дистрибуираат во многу земји, предупреди Светската ...
сите 298 | | | веќе видена

„Наводно имало вооружени групи кои се подготвуваат на 20 јануари да дојдат во Вашингтон на инаугурацијата на Бајден, но се најавуваат 15.000 полицајци, верувам ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кафе и чоколадо: Новото „црно злато“ за големите нафтени компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: