Жиру играч на неделата во Лигата на шампионите


Навивачите на Челзи се подготвуваат големо сеирчење на сметка на Кепа Аризабалага во пресрет на дуелот против Краснодар во последното коло од групите во ЛШ. ...
| | веќе видена | слични

Додека Оливие Жиру сосема оправдано ги заслужи ѕвездените моменти и влезе во страшна голгетерска серија, фановите на Челси не можат да сфатат што се случува со ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот француски репрезентативец и екс-играч на Манчестер Јунатед Патрис Евра го пофали својот сонародник од Челзи Оливие Жиру. Францускиот напаѓач во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва на стадионот „Стемфорд Бриџ“ екипата на Челси беше подобар од Лидс со резултат 3:1 во рамките од 11 коло во Премиер лигата. Клубот од „Иланд роуд“ од ...
| | веќе видена | слични

Челси по само четири минути имаше негатива во дуелот со Лидс на „Стемфорд Бриџ“, но успеа да го добие дербито со пресврт и победа од 3:1 во дуелот со тимот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија уапси двајца соработници на затворениот критичар на Кремљ, Алексеј Навални и се закани дека ќе ги тужи другите заради повикување преку интернет да се ...
сите 219 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 301 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 112 | | | веќе видена

Лука Јовиќ ја одбил можноста да се пресели во Милан, Србинот се плашел дека ќе му ја грее клупата на Златан Ибрахимовиќ. Италија Лука Јовиќ минатата недела го ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жиру играч на неделата во Лигата на шампионите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: