Финансиските друштва во С.Македонија: Сектор во експанзија пред Ковид-19 кризата

Во организација на Асоцијацијата на финансиски друштва на Северна Македонија, денеска се одржа презентација на резултатите од второто годишно истражување за ...
| | веќе видена | слични

Дали Амазон ќе го „купи“ Кипар следната година, а Германија ќе ја спаси презадолжената Франција? За “Саксо банка” ништо не изгледа невозможно. Имено, според ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Плаќањата со платежни картички во трговијата во третиот квартал бележат раст. Зголемени се плаќањата преку интернет и плаќањата на местата на продажба. Пад има ...
| | веќе видена | слични

Првите денови од почетокот на пандемијата која донесе органичувања на движењата и затворања на продавници вработените во мало продажбата ги дочекаа со истата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

● Се предвидува дека инвестициите во рекламното огласување во 2020 година ќе се намалат за 7,5%, што е подобрување наспроти јулските прогнози за пад од 9,1% ● ...
| | веќе видена | слични

Заради согледување на движењата кај плаќањата, во услови кога навиките за начинот на извршување на плаќањата се менуваат заради влијанието на пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 542 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 118 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев објави на Фејсбук дека денеска на седница на Влада донеле одлука угостителските објекти да работат до 21 часот, почнувајќи од 21 јануари. ...
сите 132 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финансиските друштва во С.Македонија: Сектор во експанзија пред Ковид-19 кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: