Османи: Имаме недвојбена поддршка од сите земји членки на ЕУ, останува прашањето со Бугарија

Имаме недвојбена поддршка не само од Холандија, туку од сите земји членки на ЕУ. Останува прашањето со Република Бугарија, изјави денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, на утринската емисија Телевизија 24 тврди дека Бугарија имала право да го оспорува постоењето на македонскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во денешното гостување во Студио 10 на ТВ 24 говореше за блокадата од Бугарија за Македонија. Како што истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако не биде утре датум за да започнат преговоирте тоа може ќе биде во март или јуни ние треба да сметам дека има владина конференција целта на преговорите е ...
| | веќе видена | слични

Бујар Османи, министер за надворешни работи во Студио 10 на ТВ24 вели дека никој не би дозволил понижување од бугарска страна. „Ова повеќе е прашање на емоции, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Продолжуваме понатаму јас се обидувам да објаснам дека овој процес има пречки од почетокот, па до крајот. Поминуваме низ процес кој бара консензус, вели Бујар ...
| | веќе видена | слични

Додека Македонија се занимава со ветото од Бугарија за почеток на преговори со Европската унија до крајот на годинава, министерот за надворешни работи Бујар ...
| | веќе видена | слични

Да ја гледаме и оваа блокада, како една пречка на патот што треба да не мобилизира, да не реорганизира за да можеме да продолжиме со начините за враќањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска – Давкова, преку пост на нејзиниот фејсбук профил ја конетираше и изјавата на директорот за Завод за ...
сите 344 | | | веќе видена

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 199 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Првата жена потпретседател на државата, Камала Харис, која е со афроамериканско и индиско потекло, ја надминува родовата бариера во политиката. Сто години ...
сите 247 | | | веќе видена

Организацијата за човекови права „Хјуман Рајтс Воч“ денеска излезе со критика за насилството што безбедносните сили „одново и одново“ го покажаа против мирните ...
сите 264 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 248 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Имаме недвојбена поддршка од сите земји членки на ЕУ, останува прашањето со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: