(ВИДЕО) Битиќи: Владата и натаму ќе ги поддржува развојно ориентираните компании што креираат работни места


Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денеска беше во работна посета на Охрид во чии ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, се сретна со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев на својот профил на Фејсбук посочува дека Владата посветено создава уште поголеми поволности за поддршка на приватниот сектор. -Секој ...
| | веќе видена | слични

-Секој инвеститор сака стабилно деловно опкружување и предвидлив деловен амбиент и како Влада се стремиме тоа и да го овозможиме. Промоцијата на ТОП 100 ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска се сретна со новиот амбасадор на Република Италија во Скопје, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Изборот на најуспешни компании е признание за нивната успешна работа, мотив за понатамошни остварувања, но исто така и признание за нивната општествена улога. ...
| | веќе видена | слични

Артан Груби, првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, денес оствари средба со новиот амбасадор на Италија во земјава, Андреа ...
| | веќе видена | слични

На оваа средба се разговараше за поддршката на Италија за евроатлантските интеграции на Република Македонија. Груби и Силвестри се согласија дека Македонија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската комора на северозападна Македонија (СКСЗМ) го одржа 10-тото издание на Топ 100, на коешто беа прогласени најдобрите и најуспешните 100 компании во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Битиќи: Владата и натаму ќе ги поддржува развојно ориентираните компании што креираат работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: