ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Спремајте чадорите од утре повремен дожд, од недела обилни врнежи


Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла. Во југоисточните делови ќе биде претежно облачно со повремен ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Охрид, 11. декември 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне по котлините со појава на магла. Попладне, почнувајќи од запад ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето денес во Македонија ќе биде претежно облачно, од попладневните часови со повремени локални врнежи од дожд а на планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии
14 копии

Голема бура на Јадранот. Во целото крајбрежје е прогласена состојба на вонредно предупредување од највисок степен – црвен метеоаларм, а времето, најавуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска во текот на денот, а најмногу попладнево силни врнежи од дожд беа забележани скоро во сите градови во Македонија. Врнежи од снег имаше на Попова Шапка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 199 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 121 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Првата жена потпретседател на државата, Камала Харис, која е со афроамериканско и индиско потекло, ја надминува родовата бариера во политиката. Сто години ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерката за образование и наука Мила Царовска информира дека 54 милиони денари се одвоени од Буџетот на Република Македонија за училишната 2021/2022 година ...
сите 491 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 248 | | | веќе видена

Измените на Законот за лекови и медицински помагала со кој се уредува набавката на вакцините од компанијата „Фајзер“ го поминaа првиот филтер во Собранието со ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Спремајте чадорите од утре повремен дожд, од недела обилни врнежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: