Јутарњи: Во „Алкалоид“ изведен најкомплексниот информациски процес во регионот

2 копии

Уште еден деловен потег кој ја одвојува домашната фармацевтска компанија „Алкалоид“ меѓу најуспешните во земјава и во регионот. Впрочем на крајот на минатиот ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Новите производствени капацитети за цврсти фармацевтски форми се простираат на површина од 7 000 м2 и се изведени во согласност со строгите прописи за Добра ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Посветеноста на постојаниот раст и развој, следењето на трендовите и најновите достигнувања во сферата на фармацијата се главните причини поради кои во ...
| | веќе видена | слични

„Алкалоид“ АД Скопје пушти во употреба нови производствени капацитети за цврсти фармацевтски форми на површина од 7 000 квадратни метри. Инвестицијата изнесува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 238 | | | веќе видена

Угостителите бараат континуитет во помоштаБезусловна субвенција за сите вработени во угостителската индустрија во висина на бруто плати додека се во важност ...
сите 155 | | | веќе видена

Подготвувале петти пакет мерки, помош за стопанството. Ниту една реченица консултација со пратеници од опозицијата, стопанството чека средба. Нема реализација ...
сите 175 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 368 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 116 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев очигледно дека ниту сопствената влада не ја известува за одлуките кои ги носи во проблемот со Бугарија. Контрадикторни и неусогласени се ...
сите 114 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јутарњи: Во „Алкалоид“ изведен најкомплексниот информациски процес во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: