Тројца починати пациенти на инфективното одделение во Битола


2 копии

Во КОВИД центарот во ЈЗУ Клиничка болница Битола сместени се вкупно 79 пациенти и во моментот располагаме со 20 слободни кревети. Пациентите се сместуваат ...
| | веќе видена | слични

Државн и от сан и тарен и здравствен и нспекторат од денеска почнува и нспекц и ск и на дзор за 28-г од и шн и от пац и ент, кој поч и на од Ковид – 19 ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Државниот санитарен и здравствен инспекторат од денеска почнува инспекциски надзор за 28-годишниот пациент, кој почина од Ковид-19 на 8 декември. Досега ДСЗИ ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаболени лица полека се намалува, но продолжува трендот на висока смртност во земјава предизвикана од Ковид 19. Завчера имавме најголем број на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потрошувачката на антикоагулантна терпија во земјава е тројно зголемена во однос на истиот период лани, но добавувачите прават напори да се обезбедат бараните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потрошувачката на лекови против згрутчување на крвта и тромбофилија е тројно зголемена во однос на истиот период лани, потврдуваат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Потрошувачката на Клексан, лек против згрутчување на крвта и против појава на тромбофилија, е тројно зголемена во однос на истиот период лани, а последниве ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни ...
сите 509 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

За 40% е намелена инциденцата на ширење на вирусот кај населението на ниво на цела држава со почетокот на училишната година, споредбено со ширење на вирусот во ...
сите 265 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца починати пациенти на инфективното одделение во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: