ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ПАЦИЕНТИТЕ ДОБИЈА ПОГОЛЕМ ТРИЈАЖЕН ЦЕНТАР: Преместен е на местото на Ургентниот центар


Изминативе денови е направено големо преместување во Градската болница „8 Септември“, односно преместен е Тријажниот центар во кој доаѓаат по 150 пациенти ...
| | веќе видена | слични

Во КОВИД центарот во ЈЗУ Клиничка болница Битола сместени се вкупно 79 пациенти и во моментот располагаме со 20 слободни кревети. Пациентите се сместуваат ...
| | веќе видена | слични

Државн и от сан и тарен и здравствен и нспекторат од денеска почнува и нспекц и ск и на дзор за 28-г од и шн и от пац и ент, кој поч и на од Ковид – 19 ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Државниот санитарен и здравствен инспекторат од денеска почнува инспекциски надзор за 28-годишниот пациент, кој почина од Ковид-19 на 8 декември. Досега ДСЗИ ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаболени лица полека се намалува, но продолжува трендот на висока смртност во земјава предизвикана од Ковид 19. Завчера имавме најголем број на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Потрошувачката на антикоагулантна терпија во земјава е тројно зголемена во однос на истиот период лани, но добавувачите прават напори да се обезбедат бараните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потрошувачката на лекови против згрутчување на крвта и тромбофилија е тројно зголемена во однос на истиот период лани, потврдуваат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Потрошувачката на Клексан, лек против згрутчување на крвта и против појава на тромбофилија, е тројно зголемена во однос на истиот период лани, а последниве ...
| | веќе видена | слични

претседател на МАНУ. На средбата се разговараше за работата на МАНУ на истражувања поврзани со пандемијата од Ковид 19, како и за работата на Истражувачкиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 360 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 425 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 102 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Северна Македонија е првата земја што што се појавува, при пребарување за смртноста од КОВИД 19. Земјава е на врвот на сите листи по бројката на починати. Тоа ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ПАЦИЕНТИТЕ ДОБИЈА ПОГОЛЕМ ТРИЈАЖЕН ЦЕНТАР: Преместен е на местото на Ургентниот центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: